30 miliónov v prdeli a výsledok v nedohľadne ....

Autor: Peter Žiak | 29.10.2019 o 9:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  193x

Nechcem byť sarkastický , ale profíci sú profíci , amatéri záviďte a učte sa ako sa to robí ........

      Dobrý deň dámy a páni . O nekonečnej korupcii a tunelovaní štátu je už aj únavné písať . Rôznych odsávaní cez štátne firmy je toľko, že by som musel 20x reinkarnovať aj tak by to nestačilo . Dnes to bude o tom , ako sa to robí na úrovni a všetko je v súlade so zákonom. S malou chybičkou krásy, že štát prišiel minimálne o 30 miliónov EUR . Popravde nikoho to nezaujíma . Politikov preto nie, že sa na kradnutí podieľali , aj podieľať budú . Políciu tiež nie .

      Poďme k veci : v roku 2009 vznikla Jadrová energetická spoločnosť Slovenska a.s. ( ďalej len JESS ) . V spoločnosti má Slovenský štátny JAVYS a.s 51% a ČEZ Bohunice 49 % . Do JESS a.s. bolo vložených cca 118 miliónov EUR ako peňažné vklady,  a cca 119 miliónov ako nepeňažné vklady . Cieľom spoločnosti bola príprava tzv. Nového Jadrového zdroja a s tým súvisiaca dokumentácia .  Prešlo 10 rokov a výsledkom pôsobenia JESS je jediná štúdia EIA . Výsledky tejto partie okolo JESS a.s. sú ročné straty vždy okolo 3 milióny EUR. Za 10 rokov je to teda cca 30 miliónov EUR. Celá spoločnosť JESS a.s. tak ako je , je nezmysel , lebo novú jadrovú elektráreň s výkonom 1000 MW až 1700 MW , tak ako to uvažuje ich EIA nikto nikdy nepostaví.  Dostavovanie 2 blokov v Mochovciach , ktoré boli stavebne  takmer hotové a najväčšie a najdrahšie komponenty boli k dispozícii , trvá už 10 rokov a stojí vyše 6 miliárd EUR. ( 6 a za tým 9 núl ... )  Druhé takéto extempore Slovensko už nezvládne , nie sme krajina s neobmedzenými zdrojmi a s počtom obyvateľov , ako Čína.  Môžeme si počkať , ako podobné projekty dopadnú v Maďarsku a Českej Republike a prípadne sa poučiť .

      Vrátim sa k tým 30 miliónom straty , ktorú JESS vygeneroval na 10 rokov svojej existencie . Môžete sa zasnívať , skúsiť si predstaviť čo by ste za 30 000 000 ( slovom tridsať miliónov EUR )  dokázali spraviť pre Slovensko ....    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?